Epidemiczne zmęczenie

Epidemiczne zmęczenie

Brak ruchu, mała przestrzeń, obecność rodziny i domowe obowiązki. Poza nimi będą to takie braki w ergonomii „home office” jak: niehigieniczny tryb pracy czyli: leżąco, pół siedząco, bez przerw. To wszystko może mieć wpływ na większe zmęczenie w czasie epidemii – na epidemiczne zmęczenie.

Praca w domu – większe zmęczenie

Część pracowników biurowych, administracji, szpitali i pewnie wielu innych gałęzi gospodarki przeniosło się ze swoimi laptopami do domów. W zeszłym roku modne było otrzymywanie dotacji na krzesło lub biurko do domu. W tym roku nic o tym nie słyszałem. Moi pacjenci nie zawsze maja dostosowane środowisko pracy do standardów ergonomii pracy biurowej.

Najczęstsze błędy

home office zmęczenie
home office zmęczenie

Do czołówki zgłaszanych podczas wywiadu „grzeszków” pracy w domu należą:

  • brak monitora zewnętrznego
  • nie ma biurka i krzesła biurowego
  • niskie ustawienie monitora – w opcji gdy nie ma innego poza laptopem – tu warto pomyśleć o podstawce np. z kartonu po butach
  • praca na leżąco – bo wydaje się tak wygodniej
  • brak przerw „na kawę” lub „na papierosa” – gdzie można przejść kilka metrów i rozruszać stawy.

Typowe przypadki zmęczenia w epidemii

Oczywiście z dolegliwości związanych z  pracą biurową najczęściej wymienia się ból odcinka lędźwiowego. Zaraz potem jest ból odcinka szyjnego. Tuż obok szyi jest bolesność po bokach głowy. Dalej są problemy z kolanami oraz bolesność bioder.

Epidemiczne zmęczenie – czy da się zmniejszyć?

Dobra wiadomość – da się. Najważniejsza jest aktywność. Spacer do i z pracy, krótkie przerwy, przeciąganie się, machanie rękami i nogami na krześle czy rozciąganie szyi. To tylko niektóre przykłady ćwiczeń biurowych.

Masaż na zmęczenie

Ze zmęczeniem można także walczyć za pomocą masażu. Ja bym go ustawił zaraz po ruchu i odpoczynku. Poniżej zamieszczam możliwości rezerwacji wybranych masaży u mnie. Zapraszam.

REZERWACJA ON-LINE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Chcę masaż 790 611 887