Masaż pleców Legionowo

Masaż najczęściej kojarzy się z plecami. Nie możemy dotknąć się tam sami. Nasz kręgosłup z powodu pracy daje o sobie znać. Dodatkowo skóra na plecach ma inne unerwienie niż reszta ciała. Być może to, być może jeszcze tysiąc innych przyczyn decyduje, że masaż pleców jest najczęściej wykonywanym masażem. Tak dzieje się też u mnie w Przystanek Masaż Maks w Legionowie.

Ogólnie o masażu pleców

Najczęstsze urazy lub przeciążenia dotyczą odcinka lędźwiowego kręgosłupa. To ten odcinek pomiędzy żebrami a talerzami biodrowymi. Dosyć krótki, jednak z powodu swojej budowy i ciężaru jaki na nim spoczywa, najszybciej daje o sobie znać.

Podczas zlecenia wykonania masażu pleców, dopytuję najpierw jak rozkłada się ból, w których miejscach, czy ból jest ograniczony, czy rozlany, czy promieniuje i dokąd. Czasem można wyczuć napięcia na plecach i powiązane z nimi dolegliwości bólowe. Czasem zaś problem nie leży w uszkodzeniach mięśni, ale w budowie kręgosłupa, zmianach zwyrodnieniowych lub przepuklinach.

Masaż pleców zdrowotny

Zdrowotny, to znaczy jaki? Może taki, żeby bolało. Bo przecież leczenie, to zazwyczaj bolesny proces. A może to taki, który ma być skupiony na bolącym rejonie. Może to też taki, który ma zatrzymać niekorzystne zmiany w organizmie by nie dopuścić do rozwoju procesów bólowych.

Masaż pleców relaksacyjny

Relaksacyjne masaże to tylko przyjemność? Nie zawsze. Są masaże, które mają za zadanie obniżyć napięcie nerwowe, wyciszyć organizm, ale ich techniki są intensywne. Masaż tajski czy Shiatsu to często dużo boleśniejsze techniki niż masaż klasyczny, masaż tkanek głębokich czy lomi lomi nui.

Masaż  leczniczy Legionowo

W Przystanek Masaż Maks Legionowo, wykonuję masaż i w celach zdrowotnych i relaksacyjnych. W przypadku masażu pleców z powodu różnych dolegliwości, skupiam się na źródle bólu, sprawdzam jego przyczynę, dopytuję o styl życia oraz nawyki (pozycja spania, rodzaj pracy). Jeśli dobrze rozpoznam problem, próbuję zachęcić pacjenta do zatrzymania rozwoju problemu przez zmianę nawyków.

Relaksacyjny masaż na plecy

Ten masaż to dla mnie dużo większe wyzwanie. Ruchy są bardzo delikatne, powolne. Poza technikami klasycznymi wykonuję masaż pałeczkami bambusowymi. Są one wcześniej rozgrzane i oblane olejem. Dzięki temu przekazują swoje ciepło do ciała, delikatnie rozluźniając skórę i mięśnie.

REZERWACJA ON-LINE

Rezerwacja przystanek masaż