Pierwszy masaż

W Polsce masaż jest coraz powszechniejszym środkiem leczniczym oraz środkiem na rozładowanie stresu. Z tego powodu coraz częściej pojawiają się pytania o pierwszy masaż i metody przygotowania do niego. Zapraszam na pierwszy masaż w Przystanek Masaż Legionowo

Jak się przygotować na pierwszy masaż?

Do masażu należy przygotować się fizycznie i mentalnie. Przygotowanie fizyczne to umycie ciała w domu lub, jeśli istnieje taka możliwość w gabinecie na miejscu. U osób bardzo owłosionych masaż będzie przyjemniejszy, gdy skrócą zarost. Należy sprawdzić też, czy na ciele nie występują świeże rany, otarcia lub krosty – a jeśli tak, to je zabezpieczyć i powiedzieć masażyście. Świeżą ranę łatwo zakazić olejem lub kontaktem z dłonią. Stąd potrzeba by ochronić lub ominąć uszkodzoną okolicę ciała.

Na pierwszy masaż należy także przygotować się mentalnie. Dobrze przyjść o czasie, aby na spokojnie się rozebrać lub napić wody lub herbaty w środku. Zachęcam aby pozostawić telefon na korytarzu/w wejściu z innymi rzeczami i go wyciszyć. Inaczej może rozpraszać nie tylko właściciela.

Jak wygląda masaż w Przystanek Masaż Legionowo?

Pierwszy masaż z nowym klientem Przystanku Masaż zaczynam od rozmowy na temat zgłoszonej dolegliwości. W tym czasie masz możliwość upewnić się, czy chcesz skorzystać z masażu, jaki rodzaj masażu byłby najlepszy i czy trzeba go będzie powtórzyć.

Po rozmowie zapraszam do gabinetu i proszę o zdjęcie ubrań. Potem instruuję jak się położyć, co będę robił.

Po masażu masz chwile dla siebie, gdy będę sprzątał gabinet i mył ręce. To dobry czas, by upewnić się, czy masz pytania i czy trzeba coś wyjaśnić.

Mity o masażu

Masaż ma podtekst erotyczny. Ten mit związany jest poniekąd z naszą północną mentalnością. Unikamy dotyku obcej osoby i okazywania czułości w miejscach publicznych. Stąd masaż, zaaranżowana sytuacja, w której jedna osoba jest naga, może być szokiem kulturowym.  na podtekst erotyczny masażu zasługuje też dotyk, który często przebiega przez erogenne strefy ciała. Na końcu należy wymienić intymność, która z nagości, wyrażania radości lub przeżyć, pogłębia się.

Masaż to tylko takie głaskania. Oczywiście głaskania to podstawowy ruch w całym repertuarze technik masażu. Nie może go zabraknąć w najbardziej intensywnych technikach masazu jak FDM czy MTG.

Rezerwacja przystanek masaż